Opiekun osoby starszej

CareWork to znana w Polsce i Niemczech marka firmy z ponad 10-letnią tradycją w zakresie świadczenia usług opiekuńczych i wsparcia w życiu codziennym osób starszych i niepełnosprawnych.  Usługi opieki nad osobami starszymi w Niemczech obejmują taki sam zakres obowiązków, jak w przypadku domowników zamieszkujących ze starszymi rodzicami. Nie wymagamy umiejętności medycznych. Idealny kandydat na stanowisko pracy opiekuna w Niemczech to osoba, która miała w swoim najbliższym otoczeniu kontakt z chorymi na Parkinsona lub starszymi osobami cierpiącymi na sklerozę (otępienie starcze, Alzheimer), po wylewach lub ukończyła szkolenia i kursy w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Obowiązki opiekuna osoby starszej:

- wsparcie w prowadzeniu codziennego życia (np. mycie, ubieranie się, karmienie),

- współprowadzenie gospodarstwa domowego (np. zakupy, gotowanie, pranie),

- funkcje towarzysza społecznego (np. rozmowy, czytanie na głos, spacery),

- wspieranie w utrzymywaniu kontaktów z otoczeniem (np. towarzyszenie przy wizytach u lekarza, u znajomych, w kościele, na cmentarzu),

- współpraca z członkami rodziny i zawodowymi niemieckimi opiekunami medycznymi osób starszych.

Oferowane warunki zatrudnienia

- umowa zlecenie,

- wynagrodzenie netto od 950 do 1400 EUR (składki na ZUS od średniej krajowej),

- zakwaterowanie i wyżywienie u podopiecznego w ramach umowy,

- pokrycie kosztów dojazdu do i powrotu z pracy w Niemczech,

- możliwość wyboru waluty wypłaty wynagrodzenia (w EUR lub PLN),

- profesjonale i przyjazne wsparcie sprawnego zespołu pracowników merytorycznych firmy,

- możliwość nawiązania długoletniej współpracy.

Wymagania:

- umiejętność opieki nad osobami starszymi (nabyta przez szkolenia, staż pracy lub doświadczenie zebrane we własnej rodzinie),

- przynajmniej kontaktowa znajomość języka niemieckiego,

- podstawowa wiedza w zakresie żywienia dietetycznego.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje:

Email na adres rekrutacja@carework.pl

Telefon stacjonarny: 61 662 10 81 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17

Chcesz poznać nas przed złożeniem swojej oferty - informacje o firmie znajdziesz na https://carework.pl/

10 lat na rynku opieki nad osobami starszymi oraz certyfikat TÜV zobowiązują do solidności!